درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

افست چیست چگونه چاپ می شود و 5 فوایدی که دارد؟

لیبل ها و  مقالات چاپی نقش گستده تری در زندگی ما پیدا کرده اند. فواید افست برای مان غیرقابل انکار است. بوی بی نظیر روزنامه تازه چاپ شده، حس خوشایندی را در بسیاری از افراد ایجاد می کند. هنگامی که کاغذ را در دستان خود می گیرید همین اتفاق می افتد.  چیزی منحصر به فرد در آن وجود دارد که به سختی می توان آن را در قالب کلمات بیان کرد.  اختراع چاپ  برای همه دانشمندانی که در آن زمان تمام کتاب‌ها را با دست کپی می‌کردند تسکین بزرگی بود. ماشین چاپ یک نوآوری تقریباً خوب برای واقعی بودن بود.

از آن زمان تاکنون اتفاقات زیادی افتاده است و نه فقط کتاب، بلکه تقریباً هر چیزی مانند لبیل را می توان چاپ کرد. این باعث خوشحالی تولیدکنندگانی می‌شود که ماشین‌آلات محصولات خود را برچسب‌گذاری می‌کنند. تبلیغات را توزیع می‌کنند، و همچنین مصرف‌کنندگانی که دقیقاً آنچه را که دریافت می‌کنند می‌خوانند. اکنون انواع مختلفی از چاپ وجود دارد. تیم تحریریه ichap مقاله ای در مورد افست، فواید افست و چگونگی چاپ آن را برای شما آماده کرده است.

فهرست عناوین

چاپ افست مدرنیته شده چاپ سنگ در قدیم است

با عملکرد افست به طور خلاصه و مختصر آشنا شوید

فواید افست به مراتب بیشتر از  انواع دیگر  چاپ هاست

نتیجه گیری از  فواید افست و کاربردهای گسترده آن

از سری سوالات متداول در رابطه با افست و فواید افست

فهرست تصاویر

خدمات چاپ آفست 1 ماشین چاپ

خدمات چاپ آفست 2چاپ مجله و بروشور

چاپ افست مدرنیته شده چاپ سنگ در قدیم است

افست روشی برای چاپ انواع لبیل  یا روشی برای انتقال جوهر از سطح چاپ به کاغذ است.  فیزیک انتقال جوهر به روش افست با تمبر حسابداری تفاوت دارد. حسابدار با فرو بردن مهر در صفحه تمبر، بلافاصله آن را روی کاغذ اعمال می کند. اما در مورد افست، مهر بلافاصله روی کاغذ اعمال نمی شود. کاغذ،  ابتدا به استوانه چرخان، و پس از آن از سیلندر به کاغذ منتقل می شود. این فناوری در تمام واحدهای چاپ وجود دارد.  چاپخانه ها معمولا از ماشین هایی با امکان همزمانی 1 تا 5 رنگ استفاده می کنند.  چاپ افست به صورت ورق و رول می باشد.

پتانسیل چاپ افست در  شرکت ichap از ارسال انبوه تا انواع چاپ بسیار بالا است. فواید افست مارا بر این داشته که بهترین شرایط را برای چاپ های بزرگ به شما ارائه بدهیم. همچنین خواسته شما را برای بالاترین کیفیت برآورده می کنیم.

در اصل چاپ افست شکل مدرن چاپ سنگ است. زیرا این فناوری مبتنی بر لیتوگرافی است. چاپ تخت به طور مستقل توسط ایرا روبل در ایالات متحده آمریکا و کاسپار هرمان در آلمان در سال 1904 توسعه یافت. اولین دستگاه چاپ افست در سال 1912 در Plauen مورد استفاده قرار گرفت. این اصطلاح به انگلیسی برمی گردد. این نام بر اساس فعل “set off”، “تنظیم” حروف روی کاغذ یا مقوا را توصیف می کند.

نمونه هایی از افست ها - فواید افست
نمونه هایی از افست ها – چاپ رفاه

خدمات چاپ آفست 1 ماشین چاپ

با عملکرد افست به طور خلاصه و مختصر آشنا شوید

با این حال، فرآیند دقیق پیچیده تر است. یک صفحه چاپ، موتیف یا متن را روی یک استوانه لاستیکی اعمال می کند. این کار روی کاغذ می چرخد ​​و چاپ واقعی روی آن ایجاد می شود. برای این کار، قسمت‌های غیرچاپی صفحه آبدوست هستند، یعنی آب را جذب می‌کنند. قطعات چاپی صفحه لیپوفیل هستند. یعنی آب را دفع می کنند و چربی و روغن را جذب می کنند. اثر شیمیایی مخالف منجر به تصویر چاپ شده می شود. زیرا حین پردازش، قسمت های آبدوست صفحه چاپ با آب و قسمت های چربی‌دوست با جوهر مخلوط می شوند. از آنجایی که جوهر چرب است، به صفحه چاپ می چسبد در حالی که قطعات آبدوست آن را دفع می کنند.

علیرغم این واقعیت که قبل از چاپ مجلات و هر محصول دیگری نیاز به آماده سازی زیادی دارد. خود این فرآیند با کمک افست به سرعت و به راحتی انجام می شود. فواید افست در این روش آشکار است. اگر با چاپخانه چاپ رفاه تماس بگیرید، می توانید مطمئن باشید که کل کار خیلی زود تکمیل می شود.

به لطف چاپ، چیزهای زیادی تغییر می کند، زیرا با کمک بینایی است که فرد اطلاعات زیادی را درک می کند. فواید افست به شما امکان می دهد توجه  شرکا، مشتریان را به خود جلب کنید. این یک فرصت باورنکردنی برای ابراز وجود و موفقیت بیشتر کسب و کارتان است. امروزه فواید افست  بسیار درحال گسترش است. با وجود این واقعیت که بسیاری از آنها اطلاعات را از طریق اینترنت، کتابچه ها، مجلات، بروشورها دریافت می کنند. بنابراین، نباید فرصت را از دست بدهید، ارزش دارد که اولین سفارش را انجام دهید. تا تمام فواید افست را احساس کنید و به طور منظم از آن استفاده کنید.

فواید افست به مراتب بیشتر از  انواع دیگر  چاپ هاست

فواید افست و معایب آن بسیار زیاد است. به وضوح فواید افست بیشتر از معایب آن است. زیرا در این صورت جایگزین هایی مانند چاپ دیجیتال بسیار گران هستند. از اصلی ترین فواید افست ، در درجه اول سرعت، تنوع و کیفیت آن است. صفحات چاپی بسیار دقیقی تولید می کنند. این یکی از بزرگ ترین فواید افست برای نقوش بسیار ظریف مانند فونت است. علاوه بر این سری از فواید افست ، چاپ‌افست می تواند برای چاپ بر روی انواع مختلف کاغذ استفاده شود.

تبلیغات با افست - فواید افست
تبلیغات با افست – چاپ رفاه

خدمات چاپ آفست 2چاپ مجله و بروشور

چاپ دیجیتال علاوه بر صرفه جویی در هزینه و صرفه جویی در زمان، مزایای دیگری مانند درخشندگی رنگ بالا دارد. تعیین دقیق رنگ قبل از چاپ باعث می شود تا رنگ های مورد نظر تا حد امکان دقیق جمع آوری شوند تا سپس آنها را به محیط چاپ منتقل کنند. تنظیم‌فردی رنگ ها به دلیل رنگ های مختلف پس زمینه موادنیز با استفاده از فرآیند چاپ‌دیجیتال امکان پذیر است.

فواید افست به شما این امکان را می دهد که هر محصولی را در 1-3 رنگ و حتی 4 رنگ چاپ کنید. می توانید با ترکیبات جوهر خاصی مانند “طلا” چاپ کنید. از دیگر فواید افست، این است که گاهی اوقات از لاک UV استفاده می شود. این چاپ UV بسیار جالب است. چاپ بر اساس استفاده از مواد مختلف از دیگر  فواید افست  می باشد. این نوع چاپ می تواند نه تنها مقوا، بلکه پلاستیک، روزنامه و … باشد و ضخامت مورد نظر انتخاب شود.

از دیگر  فواید افست این است که به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کوتاهی پرینت های بزرگ تولید کنید. یعنی اگر نیاز فوری به تولید تعداد زیادی جزوه و توزیع آنها دارید، لازم نیست نگران باشید. آنها در مدت زمان کوتاهی آماده خواهند شد.

نتیجه گیری از  فواید افست و کاربردهای گسترده آن

بسیاری از ما در چند هفته گذشته انواع و اقسام ارتباطات چاپی را دریافت کرده‌ایم. شاید یکی یا دیگری بروشور در صندوق پستی شما انداخته شده باشد. یا آخرین کاتالوگ محصول را در فروشگاه لوازم الکترونیکی برداشته باشید. ما در همه جا در زندگی روزمره خود با محصولات چاپی مواجه می شویم.  محصولات چاپی نرخ فراخوانی بالاتری نسبت به ایمیل ها دارند. حتی با یک آگهی چاپی نامربوط، می توانید بهتر از ایمیل های حذف شده، فرستنده یا شرکت را به خاطر بسپارید.

یک فرد معمولی حافظه بسیار بالاتری از یک شی چاپی نسبت به اطلاعات ارسال شده به صورت دیجیتالی دارد. این احتمال نیز بیشتر است که مردم نسبت به محصول چاپ شده واکنش نشان دهند و با آن برخورد کنند. تلاش توسعه دهندگان تجهیزات افست بر کاهش آماده سازی پیش از چاپ متمرکز شده است. در حال حاضر دستگاه هایی با درج مستقیم و تغییر قالب خودکار در بازار وجود دارد. این امر روند راه اندازی تجهیزات قبل از تولید را تا حد زیادی سرعت می بخشد. از این رو هر روز به فواید افست اضافه می شود.

از سری سوالات متداول در رابطه با افست و فواید افست

  1. روی چه موادی می توان چاپ کرد؟

روی کاغذ روکش شده، مقوا، کاغذ کرافت و کاغذ طراحی  می توان چاپ کرد.

  1. چرا این روش تا این حد در صنعت چاپ رایج شده است؟

این به دلیل فواید افست است. اگر چاپ افست را با روش‌های دیگر مقایسه کنیم، فواید افست بسیار بیشتر است. روشنایی و وضوح تصویری که روی مواد اعمال می‌شود قابل توجه است. اگر از افست برای پوسترهای با فرمت بزرگ استفاده کنید، شکی نیست که توجه زیادی را به خود جلب می کنند و به همین دلیل به هدف خود می رسند. اگر بروشورها چاپ شوند، خریداران بسیار بیشتری وجود خواهند داشت، زیرا آنها توسط طرحی جذب می شوند. پس نمی توان از  فواید افست چشم پوشی کرد.

  1. چه محصولاتی را می توان چاپ کرد؟

با کمک چاپ افست می توانید تقریباً کل محصولات چاپی را تولید کنید .  فواید افست سهم بازار آن را به 80 درصد از کل مواد چاپی رسانده است. بقیه متعلق به فناوری های دیجیتال و سایر فناوری ها است. برای اطلاع از تعرفه و انواع خدمات چاپ رفاه به سایت ichap سر بزنید.

موضوع افست چیست چگونه چاپ می شود و چه فوایدی دارد؟
تاریخ 11/خرداد/1402
فواید افست هزینه کمتر نسبت به انواع دیگر چاپ ها

سرعت، تنوع و کیفیت بالاتر

امکان ادغام رنگ های خاص