درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

5 مورد از اصول طراحی گرافیکی برچسب چه هستند؟

لیبل ها در چاپ رفاه طراحی می شوند تا برند یا شرکت شما را به مشتریان معرفی کنند. برای اینکه مشتری از بین انواع کالاهای مورد نیازش کالای شمارا انتخاب کند،به شدت به طراحی گرافیکی لیبل وابسته است. طراحان گرافیک برای ساخت برچسب تمام تلاش خورد را می کنند تا از لحاظ دیداری بهترین تیکت را تحویل دهند. طراحی گرافیکی با کیفیت یک‌تیکت، حتی باعث می‌شود فروشگاه انتخاب کند که محصول شمارا برای همیشه در قفسه های فروشگاهش داشته‌باشد. در کنار کیفیت محصولتان، این مهم است که آن را چگونه در بازار عرضه می کنید. هرچه کیفیت محصول شما خوب باشد اما نتوانسته‌باشید طراحی گرافیکی خوبی برای محصولتان ارائه دهید،به شدت از رقبا عقب می‌مانید. سعی کنید در ichap یک بار هزینه بپردازید ولی باعث شود محصول خودش، خودش را بفروشد.

نویسنده مریم بویری
تاریخ 1402/04/03
5 اصل طراحی گرافیک برچسب اطلاعات درست،طراحی خاص،رسیدن به انتظارات و…
7 سبک محبوب طراحی گرافیک وینتیج،دای کات،طراحی فونت خاص و…

 

فهرست عناوین

5 اصول طراحی گرافیکی را در ادامه نام برده و توضیح می دهیم

7 سبک محبوب در طراحی برچسب ها چیستند؟

انتخاب رنگ و سبک متفاوت برای زیبایی در طراحی

نتیجه گیری و پاسخ به سوالات متداول شما

فهرست تصاویر

خلق برچسب گرافیکی برچسب 1 انواع برچسب ها

طراحی تیکت گرافیکی برچسب 2 دای کات ها

طراحی گرافیکی برچسب 3 رنگ ها

 

5 اصول طراحی گرافیکی را در ادامه نام برده و توضیح می دهیم

 1. اطلاعات درست: اگر اطلاعاتی را که از محصول ارائه می دهید،دقیق و کافی نباشد، محصول شما شکست می خورد.
 2. طراحی گرافیک منحصر به فرد: فرض کنید محصول شما بین محصولات دیگر متمایز باشد! برای تحقق‌این امر،لازم است یک لیبل طراحی کنید که ظاهر خاص و منحصر به فردی داشته باشد. می توانید در ichap با سبک طراحی گرافیکی ویژه به آن دست پیدا کنید.
 3. نرسیدن مشتری به انتظارات: فرض کنید شما محصولی دارید و برای آن برچسبی طراحی کرده اید. طراحی، عکس یا هرچیزی روی محصول، نباید با واقعیت محصول خیلی متفاوت باشد.
 4. قابلیت تنظیم برچسب: یکسری از شرکت ها یا برند ها، فقط یک کالا تولید نمی کنند. یعنی برچسب باید به گونه ای باشد که به بهترین شکل، روی هر نوع محصول آن برند قرار بگیرد.
 5. طراحی مرتبط: سعی کنید طراحی شما با کالا مرتبط باشد. نباید در طراحی زیاده روی شود؛ به گونه ای که دیگر با کالا مرتبط نباشد. بیشتر سعی کنید که هر عنصر در طراحی شما نمایانگر کالای شما باشد.

انواع برچسب ها- طراحی گرافیکی
انواع برچسب ها- طراحی گرافیکی-چاپ رفاه

طراحی گرافیکی برچسب 1 انواع برچسب ها

4 سبک محبوب در طراحی برچسب ها چیستند؟

 1. سبک وینتیج: در واقع این سبک بازسازی یک طراحی قدیمی با استفاده از فناوری مدرن را ممکن می کند. یعنی با استفاده از خلاقیت و تزئین ها، طراحی برچسب را به سبک قدیمی انجام می دهد.
 2. طراحی سازگار با محیط زیست: می دانیم که محیط زیست ما در حال تخریب است. یکی از علت های آن استفاده از زباله هایی است که دیر تجزیه می شوند؛ مثل پلاستیک هاست. دراین روش سعی بر آن است تا بسته بندی وبرچسب محصول، طوری طراحی شود که با محیط زیست سازگاری داشته باشد. همیشه باید سعی کرد از مواد زیست تخریب پذیر در طراحی و تولید استفاده کرد. برای اینکه محصولتان زیباتر به نظر برسد،پلاستیک را در پلاستیک نپیچید زیرا تخریب آن سال ها زمان می برد.
 3. دای کات ها (Die cut): روشی خلاقانه برای نشان دادن داخل محصول و کیفیت آن به مشتری است.

دای کات ها-طراحی گرافیکی
دای کات ها-طراحی گرافیکی-چاپ رفاه

طراحی گرافیکی برچسب 2 دای کات ها

 1. طراحی با فونت های خاص: یکی از ضرورت ها در طراحی گرافیکی انتخاب تایپوگرافی است. فونت ها، با مدل ها و رنگ های مناسب در ichap می توانند جذابیت بیشتری به برچسب ها بدهند. سعی کنید از 2یا3 مدل فونت استفاده کنید اما به‌صورتی که در کنار هم هارمونی داشته باشند.

ادامه سبک ها، انتخاب رنگ و سبک متفاوت

 1. سیاه و سفید: یکی از بهترین روش ها درچاپ رفاه برای طراحی برچسب شیک، استفاده از رنگ های سیاه وسفید است. حتی می توانید با استفاده از طیف های مختلف رنگ مشکی، زیبایی بیشتری به طراحی اضافه کنید. تضادی که بین رنگ سیاه وسفید هست باعث ایجاد حس جدیت در مشتری می‌شود و شیک تر به نظر می‌رسد.
 2. انتخاب رنگ های تند: گاهی استفاده از رنگ های مشکی وسفید برای شما جذاب نیست. می توانید طراحی با رنگ های تیز و تند را انتخاب کنید. انتخاب این رنگ‌ها به شرط اینکه باهم متناسب باشند، باعث ایجاد طراوت می‌شوند و مشتری را به سمت محصول جذب می‌کنند.

رنگ ها-طراحی گرافیکی
رنگ ها-طراحی گرافیکی-چاپ رفاه

طراحی گرافیکی برچسب 3 رنگ ها

3. سبک مینیمال: یکی از محبوب ترین سبک ها محسوب می شود. همانطور که یکی از محبوب ترین هاست، از پرچالش ترین سبک های طراحی است. زیرا کوچکترین تغییر ممکن است طراحی را از سبک مینیمال خارج کند.

نتیجه گیری و پاسخ به سوالات متداول شما

اگر قصد فروش محصولی را دارید باید بدانید طراحی گرافیکی برچسب بسیار مهم است. زیرا اولین بخشی از محصول است که مشتری به آن دقت می کند و مورد توجه قرار می دهد. برچسب شما باید شامل توضیحات لازم درباره ی محصول باشد و در عین حال زیبا و شیک به نظر برسد. همانطور که در بخش ابتدایی گفتیم، سعی نکنید با اغراق راجب محصول، از اصل محصول دور شوید. شما تنها نمی خواهید یک بار محصول را بفروشید؛ بلکه یک محصول باید بارها فروش برود. پس این مهم است که حس اعتماد را در مشتری به وجود آورند.

 1. چگونه یک طراح برچسب پیدا کنیم؟

اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که در بستر آن می توانید آگهی کنید. اما اگر به دنبال طراحی گرافیکی حرفه ای هستید، به دنبال یک آژانس طراحی گرافیکی باشید.

 1. یک اتیکت خوب در چاپ رفاه ،چه ویژگی هایی دارد؟

یک طراحی خوب باید باعث جذب مشتری و در نهایت خرید توسط او شود. در واقع باید طوری باشد که در ذهن ماندگارشود.

 1. هزینه و تعرفه طراحی برچسب چقدر است؟

هزینه ای که در ازای یک طراحی می پردازید، بستگی به سطح طراحی دارد. هرچه طراحی خاص تر باشد، هزینه ی بیشتری را باید بپردازید.