درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

تفاوت‌های چاپ آفست، آفست دیجیتال و فلکسوگرافی!

چاپ لیبل، بخش مهمی از فرایند تولید صنعتی است که در بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ لیبل، مهارت و تجربه متخصصان در زمینه چاپ صنعتی را می‌طلبد تا بتوانند نیازهای مشتریان را درست برآورده کنند. در این مقاله، تفاوت‌های چاپ آفست، آفست دیجیتال و فلکسوگرافی را بررسی می‌کنیم.  همچنین به مزایا و معایب هر یک اشاره خواهیم کرد.

در هر صورت برای استفاده از هرکدام باید بدانیدکه هر یک از این موارد واقعا چه چیزی هستند. علاوه بر این کاربرد هر کدام را نیز باید بدانید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. برای سفارش هر یک نیز می توانید به سایت چاپ رفاه مراجعه کنید. تفاوت های چاپ آفست و آفست دیجیتال و فلکسوگرافی برای بسیاری از صنایع چاپ بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله به بررسی تفاوت های این سه روش چاپ پرداخته می شود.

عنوان تفاوت‌های چاپ آفست، آفست دیجیتال و فلکسوگرافی
نویسنده عارف حسین جعفری
تاریخ 06.03.1402
تفاوت های آفست، دیجیتال، فلکسو مراحل طراحی و چاپ، هزینه، زمان و…

 

آفست چیست و اشاره به برخی مزایای استفاده از آن

چاپ آفست یکی از رایج‌ترین روش‌های چاپ صنعتی است. در این روش، ابتدا تصویر مورد نظر را روی صفحه‌های فلزی چاپ می‌کنند. سپس این صفحه‌ها را روی ورق چاپگر می‌گذارند و با فشار دادن بر روی ورق، جوهر را منتقل می‌کنند. از مزایای چاپ آفست می‌توان به کیفیت بالا، دقت بالا و قابلیت استفاده از انواع ورق‌های مختلف اشاره کرد. همچنین، در آفست می‌توان بر روی سطوح غیر صاف نیز چاپ انجام داد. با این حال، زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی ماشین چاپ آفست بیشتر است و هزینه‌ی تهیه صفحه‌های چاپ نیز بالا است.

چاپ آفست یکی از قدیمی ترین و معمول ترین روش های چاپ است !که برای تولید تعداد بالایی از لیبل ها مناسب است. در این روش چاپ، مرحله طراحی و چاپ به صورت جداگانه انجام می شود. در ابتدا، طرح برچسب به صورت دیجیتالی طراحی می شود و سپس بر روی یک پلیمر استنسیل شده چاپ می‌شود. چاپ رفاه  یکی از مراکزی که می توانید برای سفارش چاپ به آن مراجعه کنید.

سپس این پلیمر به یک استاندارد چاپی یا بسته بندی اضافه می‌شود و به یک دستگاه آفست منتقل می‌شود. در دستگاه چاپ آفست، رنگ به صورت کامل و یکجا بر روی برچسب چاپ می شود. در نهایت، برچسب ها تمام شده و قابل برش و بسته بندی هستند.

آفست دیجیتال چه بوده، موارد مصرف و ویژگی های آن چیست

از سوی دیگر، چاپ آفست دیجیتال یک فناوری نوین است که در آن از پرینترهای دیجیتال استفاده می‌شود. در این روش، نیازی به صفحه‌های چاپ نیست و تصاویر مستقیماً روی ورق چاپگر انتقال پیدا می‌کنند. آفست دیجیتال سرعت بالا و امکان چاپ کمیت‌های کوچک را دارد. همچنین، قابلیت چاپ متغیر و تنوع بالا در طرح‌ها و رنگ‌ها نیز از مزایای این روش است. با این حال، کیفیت چاپ آفست دیجیتال کمی پایین‌تر از آفست معمولی است.  ممکن است برخی موارد در نتیجه‌ی چاپ دیجیتال، تفاوت رنگی مشاهده شود. با سرچ نام سایت ما   Ichap  به راحتی ما را دنبال کنید. مشاهده تصویر مرتبط در برچسب  و بنر 1 .

از طرفی، چاپ آفست دیجیتال یک روش جدیدتر است که برای تولید تعداد کمتری از برچسب ها مناسب است. در این روش، طرح برچسب به صورت دیجیتالی طراحی می شود و سپس مستقیماً بر روی ورق های کاغذ چاپ می شود.این روش چاپ، نیازی به ساخت پلیمر ندارد و به همین دلیل برای تولید تعداد کمتری از برچسب ها مناسب است. همچنین، در آفست دیجیتال، هر برچسب می تواند دارای طرح یکتا باشد، در حالی که در چاپ آفست سنتی، برای تولید طرح های متفاوت نیاز به تغییر پلیمر و استاندارد چاپی است.

دستگاه های مخصوص چاپ
دستگاه های مخصوص چاپ افست – چاپ رفاه

برچسب  و بنر 1 تصایر مربوط به دستگاه چاپ

فلکسو چیست و چه کاربرد هایی در صنایع مختلف دارد

فلکسوگرافی نیز یکی از روش‌های چاپ صنعتی است که در آن از قالب‌های فلزی به نام “کلیشه” استفاده می‌شود. در فلکسوگرافی، جوهر روی کلیشه قرار می‌گیرد و سپس به ورق چاپگر منتقل می‌شود. از مزایای فلکسوگرافی می‌توان به سرعت بالا، هزینه‌ی پایین‌تر نسبت به آفست و قابلیت چاپ روی سطوح غیر صاف اشاره کرد. همچنین، فلکسوگرافی به خوبی در چاپ برچسب ‌های کارتنی و بسته‌بندی‌های صنعتی کاربرد دارد. با این حال، کیفیت چاپ فلکسوگرافی کمی پایین‌تر از آفست است و تنوع کمتری در رنگ‌ها و طرح‌ها دارد . برای سفارش به سایت   چاپ رفاه  مراجعه کنید.

از سوی دیگر، فلکسوگرافی یک روش چاپی است که برای تولید تعداد بالایی از برچسب ها مناسب است. در این روش، طرح برچسب بر روی یک استاندارد فلزی چاپ می شود. سپس استاندارد فلزی به یک دستگاه چاپ فلکسوگرافی منتقل می شود. در دستگاه چاپ فلکسوگرافی، رنگ به صورت پیوسته و برای هر رنگ یک استاندارد فلزی جداگانه استفاده می شود. این روش چاپ به دلیل قابلیت چاپ روی سطوح مختلف از جمله کاغذ، فلز و پلاستیک، برای تولید برچسب هایی با اندازه و شکل متفاوت مناسب است.

در مورد فلکسوگرافی، یکی از تفاوت های اساسی آن با چاپ آفست و دیجیتال، قابلیت چاپ روی سطوح مختلف است. به عنوان مثال، فلکسوگرافی قادر به چاپ روی سطوح فلزی و پلاستیک نیز می باشد، در حالی که آفست و دیجیتال تنها بر روی کاغذ و پلیمر چاپ می کنند. همچنین، در فلکسوگرافی، هر رنگ به صورت جداگانه چاپ می شود که به دلیل اینکه هر رنگ از یک استاندارد فلزی جداگانه استفاده می کند، این روش چاپ برای تولید برچسب هایی با رنگ های زیاد و شفافیت بالا مناسب است.

دیگر موارد قابل توجه در  بررسی تفاوت های آفست، دیجیتال و فلکسو

با توجه به تفاوت‌های فوق، انتخاب روش مناسب چاپ برچسب بسته‌بندی صنعتی بستگی به نیازهای مشتریان دارد. اگر نیاز به کیفیت بالا، دقت بالا و استفاده از انواع ورق‌ها وجود دارد، چاپ آفست بهترین گزینه است. اما اگر نیاز به چاپ کمیت‌های کوچک، تنوع بالا در طرح‌ها و رنگ‌ها و سرعت بیشتر است! چاپ آفست دیجیتال مناسب تر خواهد بود. در صورتی که هزینه‌ی کمتر و چاپ روی سطوح غیر صاف اهمیت بیشتری دارد، فلکسوگرافی بهترین راه حل است. Ichap محصولات خود را با کیفیت عجین کرده است. تصویر را در برچسب  و بنر 2 ببینید.

یکی از تفاوت های اساسی بین آفست و دیجیتال، سرعت چاپ است. چاپ آفست قابلیت چاپ با سرعت بالایی را دارد، در حالی که آفست دیجیتال برای تولید تعداد کمتری از برچسب ها مناسب است و سرعت چاپ آن نسبتاً کمتر است. همچنین، در دیجیتال، هر برچسب می تواند دارای طرح یکتا باشد، در حالی که در چاپ آفست سنتی، برای تولید طرح های متفاوت نیاز به تغییر پلیمر و استاندارد چاپی است.

با توجه به تفاوت های مذکور، انتخاب روش چاپ مناسب برای تولید برچسب ها بستگی به نیاز صنعت چاپ دارد. اگر تولید تعداد بالایی از برچسب ها در نظر گرفته می شود، آفست می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر تولید تعداد کمتری از برچسب ها در نظر گرفته می شود و یا برچسب ها دارای طرح های یکتا هستند، چاپ آفست دیجیتال گزینه بهتری است. در صورتی که برچسب ها بلند و با رنگ های شفاف هستند، فلکسوگرافی می تواند روش چاپ مناسبی باشد.

ساخت و تولید آفست ها
ساخت و تولید آفست ها – چاپ رفاه

برچسب  و بنر 2 نمونه  دستگاه ها و نمونه فلکسو

نتیجه گیری  و ارائه برخی سئوالات راجع به بعضی تفاوت ها

در نهایت، با توجه به تکنولوژی‌های پیشرفته و توسعه‌ی صنعت چاپ! امروزه امکان استفاده از ترکیبی از این روش‌ها نیز وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توان با استفاده از چاپ آفست برای بخش‌هایی از برچسب که نیاز به کیفیت بالا دارند! و چاپ آفست دیجیتال برای بخش‌های دیگر، نتیجه‌ی بهتری به دست آورد. اگر قصد سفارش برچسب به صورت سفارشی را دارید به ichap مراجعه کنید.

با توجه به موارد فوق، انتخاب روش مناسب چاپ‌برچسب بسته‌بندی صنعتی بستگی به نیازهای هر شرکت و مشتری خاص دارد.  باید با توجه به مزایا و معایب هر یک، تصمیم‌گیری صحیحی صورت بگیرد. تجربه و مهارت متخصصان چاپ صنعتی نقش مهمی در این امر دارد! تا بتوانند با استفاده از فناوری‌های مناسب، بهترین کیفیت را در چاپ برچسب‌های صنعتی فراهم کنند.

۱. چه تعداد برچسب ها باید تولید شود تا روش پرینت آفست بهتر باشد؟

برای تولید تعداد بالایی از برچسب ها، چاپ بهترین گزینه است.

۲. آیا چاپ دیجیتال قابلیت چاپ روی سطوح مختلف را دارد؟

چاپ دیجیتال تنها بر روی کاغذ و پلیمر چاپ می کند.

۳. چه تعداد برچسب ها باید تولید شود تا روش چاپ دیجیتال بهتر باشد؟

برای تولید تعداد کمتری از برچسب ها و یا برچسب های دارای طرح های یکتا، چاپ آفست دیجیتال بهترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *