درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

6 راه کاربردی برای انتخاب لیبل مناسب برای برند خود!

انتخاب لیبل مناسب یا برچسب‌های اصلی و ثانویه برای بازاریابی و بسته‌بندی محصول مهم هستند. اما چگونه طراحی و چاپ لیبل یا برچسب مناسب محصول بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد؟ طبق مطالعه‌ای که توسط کمپانی نیلسن انجام شده، درک درست از بسته‌بندی محصولات می‌تواند بر تصمیم‌گیری خریدار تاثیر داشته باشد. با توجه به تاثیر یک بسته بندی جذاب که می تواند ایجاد کند. چگونگی و انتخاب لیبل مناسب برای محصول  میتواند موثر شود. سایت چاپ رفاه مقاله ای در این باره آماده کرده است. درادامه نگاهی دقیق تر به اهمیت انتخاب و طراحی چاپ لیبل مناسب یا  برچسب محصول در طول فرآیند طراحی و توسعه می اندازیم.

 از رنگ ها برای بازتاب برند خود استفاده کنید

برای چاپ لیبل و برچسب محصول، لیبل باید حاوی رنگ هایی باشد که زیبایی شناسی کلی برند را منعکس کند. اما مطمئن شوید که انتخاب های عاقلانه ای انجام می دهید. سپس اطمینان حاصل کنید که رنگ های انتخابی شما با محصول و نحوه بسته بندی آن کار می کند. به عنوان مثال، آن ها نباید با محتوای یک بطری یا ظرف شفاف تداخل داشته باشند. یکی دیگر از عوامل مطرح درانتخاب لیبل مناسب ، شادابی و تنوع در سایه هایی است که انتخاب می کنید. از منظرزیبایی‌شناختی، رنگ‌ها و مواد مورد استفاده برای برچسب و گرافیک‌های پشتیبان به طور مداوم و باید هماهنگ باشند. این اقدام موجب می شود مشتریان مکث کوتاهی ‌کنند و به برند شما توجه می‌کنند.

 

طرح پیشنهادی برچسب برند خود - انتخاب لیبل مناسب
طرح پیشنهادی برچسب برند خود – انتخاب لیبل مناسب – چاپ رفاه

لوگوی برند 1انتخاب فونت مناسب

 سایز، شکل و ابعاد محصول برای انتخاب لیبل مناسب

بعد از بسته بندی مواد مطمئناً به عنوان یک خریدارمی خواهید همه چیز را در مورد محصول خود بدانید. اندازه، متریال، جنس، شفاف یا مات بودن برچسب مهم است. این اطلاعات حیاتی هستند که تصمیمات شما را هنگام طراحی برچسب مطلع می کند. برای انتخاب لیبل مناسب،اندازه و شکل مناسب برای برچسب محصول شما نیز بسیار مهم است. تیم پشتبانی چاپ رفاه موارد زیر را به شما ارائه می دهد.

به عنوان مثال، برای ظروف گرد، طراحی و لوگوی مناسب باید یک برچسب برای پشت و جلوی ظرف انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که رنگ برچسب یا لیبل متضاد با رنگ ظرف باشد. برچسب باید نشان دهنده برند شرکت شما باشد. همچنین با ظاهر محصول شما مطابقت  داشته باشد. انتخاب رنگ مناسب برچسب می تواند به این امر کمک کند. اغلب هنگام طراحی و انتخاب لیبل مناسب در مورد مواد بسته بندی استفاده شده؛ تصمیمی گرفته نمی شود.

کیفیت بالایی برای تصویر و چسب انتخاب کنید

افزودن تصاویر با کیفیت به برچسب محصول شما می تواند آن را از دیگر محصولات متمایز کند. برچسب ها را روی چاپگرهای با کیفیت چاپ کنید تا گرافیک و تصاویر درجه یک را تولیه کنید.علاوه بر آن به دو مورد درج مطالب درست و زیبایی و تمییزی لیبل باید توجه خاصی داشت. چسبی که در ساخت، بسته بندی یا حمل و نقل محصول غذایی استفاده می‌شود؛ باید چسب مخصوص مواد غذایی باشد.

این چسب ها می توانند مستقیم یا غیر مستقیم باشند. برای مثال برای برای انتخاب لیبل مناسب برچسب هایی وجود دارد. این برچسب ها بسته به کاربردهای حرفه ای یا شرایط محیطی خاصی طراحی شده اند. چسبی که مستقیماً روی میوه ها یا سبزیجات قرار گرفته است چسب مستقیم نامیده می شوند. در حالی که چسب هایی که در هنگام ساخت استفاده می شوند غیر مستقیم هستند.

متریال استفاده شده - انتخاب لیبل مناسب
متریال استفاده شده – انتخاب لیبل مناسب – چاپ رفاه

برچسب برند 2 شکل منحصر به فرد

طراحی لیبل مناسب به طور واضح مزایای محصول را مشخص می‌کند

باید به طور برجسته چند مزیت محصول خود را در برچسب جلوی آن ذکر کنید. مزایا اغلب به جلب توجه مشتریان کمک می کند. اکثر مشتریان همیشه قبل از خرید برچسب محصول را مطالعه می کنند. اطلاعات جلو و پشت برچسب محصول کار را بخوانید. برای انتخاب لیبل مناسب دراقلام غذایی، اطلاعاتی بر روی جلد یا خوراکی مورد نظر وجود دارد. اطلاعات تغذیه ی موجود بر روی برچسب ها اغلب منجر به انتخاب  تغذیه ای سالم تر میشود.

 البته اطلاعات تغذیه ای روی محصول باید با ادعاهای روی برچسب مطابقت داشته باشد. انتخاب لیبل و برچسب شما همچنین می تواند برای افزودن و القا کردن لوکس بودن بیشتر محصول شما استفاده شود. این یک روش معمول در مورد اقلام گران قیمت، مانند شیشه های شکلات است. شرکت ها برای انتخاب لیبل مناسب اغلب از برچسب های کاغذ کرمی استفاده می کنند. زیرا دارای بافت و مقاومت بالا در برابر آسیب های ناشی از رطوبت برای چنین اقلامی است.

اطلاعات تماس، آدرس شرکت برای مشتریان روی لیبل درج شود

بنابر تجربه کادر اجرایی ichap خوب است که روی لیبل خود اطلاعات خود را بنویسید. برچسب محصول شما باید حاوی اطلاعاتی در مورد نحوه دسترسی مشتریان به شما باشد. برای انتخاب لیبل مناسب اطلاعات و راه های ارتباطی را مشخص کنید. این اطلاعات مواردی از جمله وب سایت، رسانه های اجتماعی، آدرس شرکت یا شماره تلفن شما می تواند باشد. معمولاً چنین اطلاعاتی بر روی برچسب پشتی ارائه می شود. برچسب هایی که برای کار بر روی همه گیرنده های تلفن طراحی شده اند. برای افرادی که پیامک یا ایمیل های شما را دریافت می‌کنند و از برند شما آگاه هستند.

داشتن برچسب‌ آدرس چشم‌گیر به تقویت شرکت شما به عنوان فرستنده نامه کمک می‌کنند. این اقدام شما حتی می تواند برای تحویل محصولات مفید باشد. اگر یک برچسب واضح که نشان‌دهنده آرم و لگوی سازمان شما وجود داشته باشد. شما با این کار از سردرگمی این موضوع ممکن است متعلق به چه کسی باشد جلوگیری می‌کنید. علاوه بر انتخاب لیبل مناسب میتواند یک نوع تبلیغ برای کسب و کار شما باشد. در طراحی برچسب محصول یک سری اشتباهاتی دخیل هستند. در زیر این اشتباهات را بررسی می کنیم.

آرم محصول - انتخاب لیبل مناسب
آرم محصول – انتخاب لیبل مناسب – چاپ رفاه

طرح و فونت منحصر به فردی را برای یک برچسب برند خود انتخاب کنید

کادر فنی ichap مواردی از جمله طرح های عمومی برای انتخاب لیبل مناسب را غیر جذاب عنوان می کند. تمایز محصول، شما را از سایر رقبا برای مشتریان چالش برانگیز می کنند. برای برچسب مناسب یک طرح یا برچسب نوآورانه ای را انتخاب کنید که توجه مشتریان را جلب کند. چاپ های ناخوانا بر روی برچسب ها باعث نا امیدی احتمالی در تجربه خرید مشتریان می شود. بدون دستورالعمل واضح روی برچسب، محصول شما ممکن است غیرقابل استفاده باشد. بنابراین، نوع قلم، اندازه و رنگ برچسب محصول خود را با دقت انتخاب کنید. برای انتخاب یک برچسب مناسب، اصولا یک برچسب معمولی حاوی متن زیادی است.

بنابراین انتخاب تایپوگرافی مناسب برای انعکاس محصول کلیدی است. برای انتخاب لیبل ماسب محصول حتما اطلاعات زیادی روی برچسب وجود خواهد داشت. ابتدا به این فکر کنید که از چه تایپوگرافی برای مهم ترین قسمت های مهم طراحی کنید. مانند نام محصول و شعار سازمان خود که استفاده می کنید. امکان استفاده ی مجدد طراح از فونت های قبلی وجود دارد. ولی در عوض حروف دستی سفارشی برای برچسب ایجاد کنید این روشی بهتری برای انتخاب لیبل است. مزیت این کار این است که می توانید لوگوی منحصر به فرد برای محصول خود ایجاد کنید.

چکیده ی مطلب انتخاب لیبل مناسب را در زیر بخوانید

برچسب های محصول همان چیزی است که مشتریان ابتدا می بینند. 70 درصد تصمیمات خرید، در محل فروش تصمیم گیری و اتخاذ می شود. بنابراین ایجاد برچسب های با کیفیت و طرحی چشم نواز امری ضروری است. برچسب برند اطلاعات یک محصول را مشخص می کند. پس  باید برای جلب توجه مصرف کنندگان،خریداران ومشتریان جذاب باشند. برای انتخاب لیبل، با گنجاندن اطلاعات حیاتی محصول خود را بر روی برچسب های سفارشی خود ثبت کنید. شما در درجه اول با این کار از مقررات صنعت پیروی می کنید. مهم تر از آن اعتماد مشتریان خود را جلب می کنید. برای مشاهده نمونه کارهای ما به سایت ichap مراجعه نمایید.

سوالات متداول در رابطه با انتخاب لیبل مناسب را در زیر بخوانید

  1. معمولا اطلاعات تماس در کدام قسمت محصول درج میشود؟

چنین اطلاعاتی معمولا روی برچسب پشتی محصول قرار میگیرد.

  1. عناوین روی لیبل ها چه اطلاعاتی را به خریدار نشان می دهد؟

اندازه و ابعاد ، مواد تشکیل دهنده و دستورالعمل استفاده از آن را برای انتخاب لیبل ارائه می دهند.

  1. یک فونت استاندارد شامل چه مواردی برای انتخاب لیبل مناسب است ؟

بنابر تجربه ی تیم اجرایی چاپ رفاه موارد فوق مهم هستند. نوع قلم، اندازه و رنگ برچسب محصول خود را باید با دقت انتخاب کرد.

موضوع 6 راه کاربردی برای انتخاب لیبل مناسب برای برند خود
نویسنده پرستو نیکبخت
تاریخ 3/5/1402
سه راه برای انتخاب لیبل مناسب انتخاب فونت مناسب

راه های تماس با شرکت سازنده

کیفیت تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *