درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

7 دسته از انواع برچسب های موجود در بازار!

انواع برچسب ها نشانگر و تبلیغ کننده ی یک شرکت یا برند هستند. از این رو مهم است که انواع برچسب ها را بشناسیم تا بدانیم برای هدف ما کدام مناسب تر هستند. امروزه درچاپ رفاه لیبل ها در انواع مختلفی چاپ و در بازار عرضه می شوند. در واقع برای یک برند که خواهان پیشرفت است داشتن برچسب مخصوص کالا که دارای لوگو، توضیحات محصول، نام محصول و…واجب است. چرا که به مشتری اطلاعاتی را راجب محصول ارائه می دهد که او را برای خرید یاری می کند. در ادامه 7 دسته ازانواع برچسب ها را بررسی می کنیم.

نویسنده مریم بویری
تاریخ 1402/04/01
انواع برچسب ها پشت چسب دار-استرچ-دورپیچ-الصاقی-پوشش درب و…
نکات مهم در تهیه اتیکت ها سایز-جنس-رنگ-پرینتر مناسب

 

فهرست عناوین

1-انواع برچسب ها را در ادامه معرفی می کنیم:

-2برچسب های پشت چسب دار دارای چه ویژگی هایی هستند؟

-3مدل برچسب های استرچ(شرینک اسلیو) دارای چه ویژگی هایی هستند؟

-4ویژگی انواع برچسب ها؛مدل دورپیچ یا چسب گرم و قابل الصاق :

5-برچسب های پوشش درب و IML دارای چه ویژگی هایی هستند.

6-ویژگی انواع برچسب ها در مدل آویز و خاص:

از متن بالا به طور کلی نتیجه گیری می شود که :

در ادامه به سوالات متداول شما پاسخ می دهیم:

فهرست تصاویر

انواعی از برچسب ها  1 مدل پشت چسبی

انواع برچسب ها  2 مدل دورپیچ و الصاقی

انواع برچسب ها  3 مدل آویزی و خاص

نوع های مختلف برچسب را در ادامه معرفی می کنیم

برچسب ها در هفت نمونه در بازار موجودند :

 • لیبل های دارای چسب در پشت.
 • استرچ (شرینک اسلیو)
 • دور پیچ (چسب گرم)
 • قابل الصاق با چسب سرد
 • پوشش درب
 • IML
 • آویز

علاوه بر خاصیت برچسب در تبلیغ و ارائه برند به مشتری، گاهی در ایمنی و حفاظت موثر اند. برای مثال در چاپ رفاه می توان پلمپ قوطی ها و بطری ها را می توان به برچسب‌های فیلمی هولوگرافیک شرینک اسلیو سپرد. یا اینکه از بین انواع برچسب ها تیکت های پشت چسب دار دارای چسب ضد دست کاری استفاده کرد. انواع بسیار زیادی از تیکت ها در بازار وجود دارد. اگر کسب و کاری دارید، بهتر است در مورد هر نوع اطلاعات کافی کسب کنید تا بدانید کدام یک برای کالاهای شما مناسب تر است.

برچسب های پشت چسب دار دارای چه ویژگی هایی هستند؟

تیکت پشت چسب داربیشترین کاربرد را در حافظت از برند دارند. اجزای مختلف این مدل برچسب بر اثر فشار یا گذر زمان روی کالا فیکس می شوند. این مدل از انواع برچسب ها، تشکیل شده از لایه رویه است که معمولا روی آن طراحی چاپ می شود. همچنین دارای لایه پوشیده شده با چسب های دائمی و یا موقت، پوشش سیلیکون و لایه زیره(سیلیکونایز) است.

برای تولید این مدل از انواع برچسب های پشت چسب دار از متریالی متناسب با آن استفاده می شود. متریالی که مناسب با این کاربرد است تشکیل شده از‌انواع چسب‌های پایه آب، پایه حلالی، گرماذوب وUVاست که هر‌کدام کاربرد ویژه دارند. رویه هایی که جنس آن ها فیلم های پلیمری است دارای انواع مختلفی هستند. از جمله: شفاف، براق، مات، متالایز، رنگی یا سفید. رویه های شفاف فیلمی زیبایی خاصی روی انواع ظروف شیشه ای و…ایجاد می کنند. به تدریج با ورود فیلم و چسب های با قابلیت نانو، شاهد برچسب هایی با قابلیت ویژه ای هستیم. برای مثال برچسب های یک‌طرفه کننده نفوذ اکسیژن، برچسب های مقاوم در برابر نفوذ آب، شرایط حدی خشن،  حرارت بالای‌388 درجه و… .

لیبل پشت چسب دار-انواع برچسب ها
برچسب پشت چسب دار-انواع برچسب ها-چاپ رفاه

انواع برچسب ها  1 مدل پشت چسبی

مدل برچسب های استرچ(شرینک اسلیو) دارای چه ویژگی هایی هستند؟

برای تولید این مدل از برچسب، فیلم های تک لایه سفید یا شفاف که دارای ویژگی انقباض هستند، استفاده می شود. پس از‌چاپ و برش به صورت استوانه(اسلیو)درآورده و درز هم‌پوشانی را با حرارت یا امواج مافوق صوت سیل می کنند. فیلم اسلیوشده را رول کرده و جمع می کنندو به واحد بسته بندی تحویل می دهند. شرکت ها هم در انتهای خط بسته بندی این برچسب ها را به وسیله دستگاه نصب می کنند. این دستگاه تیکت های اسلیو شده را بعد از باز شدن در اندازه دلخواه برش و به دور بطری‌ها پرتاب می‌کند.

استفاده از فیلم های استاندارد، در دقت و کیفیت فرآیندهای اسلیو سازی و پرفراژ در ایمنی یک برچسب شریک اسلیو نقش اساسی دارند. استرچ اسلیوها از آن‌جا که فیلم قابلیت کشسانی دارد، توسط اهرم های خاصی در چاپ انواع برچسب ها، اسلیو باز و به دور بطری رها می شود.

ویژگی انواع تیکت ها؛مدل دورپیچ یا چسب گرم و قابل الصاق

یک نوع از اتیکت، دورپیچ است که دورتا دور کالا میپیچد. برچسب‌های دورپیچ، معمولا از مواد اولیه‌ی فیلمی رول به صورت تک‌و دولایه تهیه شده و با چسب گرماذوب متصل می شوند. در مدل دولایه برای ما مهم است که کالا به طور مستقیم با سطح پاچی مرتبط نباشد. جنس تیکت های قابل الصاق اغلب از کاغذ است و با چسب با پایه آب الصاق می شود . ایجاد بافت در کاغذ، فویل کوبی، برجسته سازی، طراحی گرافیک امنیتی و…می توانند ایمنی برچسب را افزایش دهند. کیفیت چسب هم در انواع تیکت ها باید به گونه ای باشد که از کالا جدا نشود. تمبر برای سیگار و نوشیدنی الکلی از دسته ای هستند که با استاندارد خاصی تولید می شوند.

تیکت دورپیچ-انواع برچسب ها
تیکت دورپیچ-انواع برچسب ها-چاپ رفاه

انواع برچسب ها  2 مدل دورپیچ و الصاقی

برچسب های پوشش درب و IML دارای چه ویژگی هایی هستند

پوشش درب، همان تیکت هایی از جنس کاغذ، فیلم و فویل آلومینیومی موسوم به لید که دو نوع تک لایه و لمینت هستند. اولین کار پیش از آنکه ارتقای امنیتی لیدها انجام شود، استفاده از چسب و لایه های فیلمی مناسب است. برای آنکه لید با فشار مناسب از ظرف جدا شود و قبل از جدا شدن از ظرف پاره نشود. یکسری از موارد درichap باعث بالا رفتن امنیت لیدها می شوند. مثل استفاده از طراحی گرافیک امنیتی، مرکب های خاص ، فویل و فیلم هولوگرافیک. خلاقیتی که در طراحی انواع برچسب ها به کار می رود هم راه حل مفیدی برای جلوگیری از جعل است.

IML : از جمله روش هایی است که برای ظروف پلاستیکی استفاده می شود. ظروفی که با این روش تولید می شود، نسبت به بقیه ظروف ایمنی بیشتری در برابر جعل شدن دارند. چاپ و دایکات این برچسب ها فرآیند  حساسی است و دو روش دارد : رول و ورقی. انواع برچسب ها مثل افست، فیلکسو، گراور و دیجیتال از تکنیک های آی ام ال هستند. همچنین پس‌از چاپ می‌توانیم برای عدم به وجود آمدن مشکل در برخورد مواد غذایی از پوشش ورنی مناسب استفاده کنیم.

ویژگی های انواع برچسب ها در مدل آویز و خاص

پیشنهاد ما در چاپ رفاه این است که از برچسب هایی استفاده شود که بر روی کالا به صورت دائمی قرار بگیرند. مدل آویز، گرچه در هنگام فروش کاربرد دارد اما پس از خرید، توسط مشتری از محصول جدا می شود. به این ترتیب نمی تواند به صورت دائم و در مدت طولانی تبلیغ کننده برند شما باشد. اما اتیکت هایی که قابل نصب هستند، تا وقتی محصول استفاده می شود، برند شما را در چشم مشتری حفظ می کند.

تیکت آویزی و خاص-انواع برچسب ها
تیکت آویزی و خاص-انواع برچسب ها-چاپ رفاه

انواع برچسب ها  3 مدل آویزی و خاص

و اما انواع برچسب های خاص شامل:RFID، چندلایه و دفترچه ای، تمبر های پست و…می شوند. در اتیکت های RFID، از میکرو چیپ و آنتن استفاده شده تا جزئیات محصول به صورت هوشمند در آن ذخیره شود. این ویژگی باعث می شود خوانش یا نگارش، بدون اینکه تماسی برقرار شود، از راه دور ممکن باشد. در برچسب های دو لایه و چند برگی می توان تعداد بسیار زیادی از اطلاعات را در حجم فشرده جا داد. تا برای مشتری اطلاعات به اندازه کافی قابل دسترس باشند.

یا نوع دیگر اتیکت‌ها به نام Wash off، اگر محصول در آب‌گرم یا محلول اسیدی یا قلیایی از کالا جدا می‌شوند. یک مدل دیگر از اتیکت های خاص هم ، اتیکت هایک کاغذی حساس به حرارت هستند. بخشی از انواع برچسب ها، از نوع حرارتی مستقیم هستند. یعنی سطح خارجی در این اتیکت ها با ماده ای حساس به حرارت (70 درجه سانتی گراد) پوشانده شده است. پس برای چاپ کردن بر روی آن ها می بایست از پرینتر های حرارتی مخصوص استفاده کرد. نکته ی مهم در این نوع چاپ که باید رعایت شود، صاف بودن و چاپ پذیری زیاد در این اتیکت است.

از متن بالا به طور کلی نتیجه گیری می شود که

هنگام خرید یک اتیکت توجه به یک سری نکات لازم است. زیرا انواع برچسب ها با ویژگی مختلف در بازار وجود دارد که هر کدام بهتراست قبل از خرید بررسی شود. برای مثال توجه به :

 1. سایز:باید اتیکتی ازichap تهیه کنید که اندازه آن با اندازه محصولی که می‌خواهیم اتیکت روی آن قرار دهیم، متناسب باشد.
 2. جنس:این مورد دربقای اتیکت شما بسیار حائز اهمیت است. برای مثال اگر استفاده از محصول به صورت طولانی مدت است، کیفیت و چسبندگی چسب بسیار مهم است.
 3. رنگ:بر اساس سلیقه شخصی شما مشخص می شود. سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که با رنگ محصول، هارمونی داشته باشد تا با کار نهایی، زیبا شود.
 4. انتخاب پرینتر مناسب: مسلما برای چاپ مدل های مختلف از انواع برچسب ها، نیاز به پرینتر مناسب داریم. با گذشت‌زمان پرینترها، در سایزها و انواع مختلفی تولید شدند؛پس با‌ توجه به‌اندازه اتیکت، پرینتری انتخاب‌کنید که به نیازهای شما پاسخ دهد.

در ادامه به سوالات متداول شما پاسخ می دهیم

 • اتیکت های پی وی سی چیستند؟

محصولی از بین انواع برچسب ها است که جنس آن از PVC است و کیفیت بالایی دارد. PVC، همان پلی وینیل کلراید است و از پر کاربردترین صنایع پتروشیمی است. این مدل علاوه بر استحکام بالا قیمت مناسبی دارد از این رو برای ساخت یک اتیکت کاغذی استفاده می شود.

 • در بین انواع برچسب ها، اتیکت های امنیتی چگونه اند؟

بیشتر برای گارانتی محصول استفاده می شود و  از چند جهت امنیت محصول را تضمین می کند. از جمله اینکه گارانتی محصول تا زمانی که مشخص شده، سلامت می ماند پس مشتری به شما بیشتر اعتماد می کند.

 • آیا داشتن اتیکت ازichap برای برند اهمیت دارد؟

بله برای معرفی یک برند یا شرکت قطعا عناصر تبلیغ کننده مهم است. اتیکت هم بیشتر نقش تبلیغ کنندگی دارند.