درباره ما

تلفن سفارشات لیبل

+۹۸۲۱۴۴۱۹۴۵۰۰
+۹۸۲۱۴۴۱۹۹۴۹۴

واتس آپ و تلگرام

09128850886

تلفن چاپ دیجیتال و بنر

واتس آپ و تلگرام

+۹۸۹۱۲۴۰۶۰۷۰۵

دستگاه چاپ لیبل و 7 راهنمایی برای انتخاب لیبل مناسب!

دستگاه چاپ لیبل، دستگاهی است که با آن برچسب برای محصول چاپ می شود. در واقع لیبل محصول، همان برچسبی است که روی محصول قرار می گیرد و حاوی یکسری از اطلاعات است. شرکت های مختلف، برای ارتقای برند خود از لیبل روی بسته بندی محصولات استفاده می کنند. اگر وجود برچسب برای محصول به این شکل حائز اهمیت است، پس باید بدانیم چه برچسبی برای ما مناسب است. نکاتی وجود دارند که با دانستن آن ها می توانیم برچسب مناسب خودمان را طراحی کنیم. همچنین جنس برچسب برای کاربرد های متفاوت، ممکن است متفاوت باشد. پس انتخاب برچسب مناسب را به متخصصان در آی چاپ بسپارید.

نویسنده مریم بویری
تاریخ 1402/04/17
راهنمایی برای انتخاب برچسب مناسب هماهنگی بصری، خوانایی، جذابیت و تمایز و …
انواع دستگاه چاپ لیبل دستگاه چاپ لیبل لیزری، دستگاه چاپ لیبل حرارتی و…

فهرست عناوین

چند نکته برای طراحی برچسب مناسب برای برند شما

انتخاب برچسب مناسب مطابق با کاربرد های برند یا شرکت

انواع دستگاه های چاپ برچسب مناسب و ویژگی های آن ها

کدام برچسب ها برای مشتری جذاب به نظر می رسند؟

فهرست تصاویر

دستگاه پرینت لیبل 1انواع برچسب مناسب

دستگاه چاپ لیبل 2 انواع طراحی و کاربرد برچسب

وسیله چاپ لیبل 3 برچسب های زیبا در نظر مشتری

چند نکته برای طراحی برچسب مناسب برای برند شما

در انتخاب لیبل مناسب برای برند شما، می‌توانید به نکات زیر توجه کنید:

 1. هماهنگی بصری: اطمینان حاصل کنید که طرح و رنگ‌ های برچسب با هویت بصری برند شما هم خوانی داشته باشد. استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ ها و الگو ها مطابق با شناسنامه بصری برند شما اهمیت دارد. در نهایت هم دستگاه چاپ لیبل برای شما برچسب را چاپ می کند.
 2. خوانایی: برچسب باید خوانایی بالا داشته باشد و اطلاعات را به طور سریع و قابل فهم منتقل کند. انتخاب فونت‌ ها و اندازه متن مناسب و همچنین تراز بندی مناسب المان‌ها به خوانایی برچسب کمک می‌کند.
 3. متناسب با نوع محصول: برچسب باید با نوع محصول و نیاز های آن سازگاری داشته باشد. برای مثال، در صنایع غذایی، ارائه اطلاعات تغذیه ‌ای، تاریخ انقضا و مواد مورد استفاده مهم است.
 4. جذابیت و تمایز: برچسب باید جذابیتی داشته باشد که مخاطبان را به خود جذب کند. همچنین بتواند شما را در بازار در مقابل رقیبان متمایز کند. طراحی منحصر به فرد و خلاقانه می ‌تواند در این زمینه موثر باشد.
 5. مقرون به صرفه بودن: این مهم است که هزینه با بودجه ی شما مطابقت داشته باشد.
 6. انتخاب مواد چاپی مطلوب: مطمئن شوید که مواد چاپی استفاده شده، با نوع محصول، شرایط نگهداری و غیره متناسب باشد. مقاومت در برابر رطوبت، حرارت، نور و مواد شیمیایی می ‌تواند در اینجا مهم باشد.
 7. مطابق با قوانین و استاندارد ها: در رعایت قوانین و استانداردهای برچسب‌گذاری مربوط به صنعت و محصول خود دقت کنید.

برند های متفاوت دارای لیبل های متفاوت هستند- دستگاه چاپ لیبل
برند های متفاوت دارای لیبل های متفاوت هستند- دستگاه چاپ لیبل- چاپ رفاه

دستگاه چاپ لیبل 1انواع برچسب مناسب

انتخاب برچسب مناسب مطابق با کاربرد های برند یا شرکت

برچسب ها در چاپ رفاه در انواع مختلف توسط دستگاه چاپ لیبل چاپ می شوند. برای مثال برچسب خودچسب، برچسبی است که روی بسته بندی محصول، چسبانده می شود. برچسب خودچسب در انواع مختلفی مثل کاغذ، وینیل و پلاستیک توسط دستگاه چاپ لیبل چاپ می شوند. برچسب های حرارتی از انواع دیگر برچسب ها است که با استفاده از حرارت به سطح محصول چسبانده می شوند. یک نوع از برچسب هم وجود دارد که نوشته ها و توضیحات روی آن چاپ می شود. این نوع از برچسب ها، معمولا در صنایعی که نیاز به مقاومت بالا دارند مناسب هستند.

همچنین برچسب هایی به نام برچسب های حساس به نور وجود دارند که در برابر تابش نور تغییر رنگ می دهند. این نوع از برچسب برای اثبات اصالت یا بهبود امنیت محصولات استفاده می شود. برچسب های شیشه ای برچسب هایی از جنس شیشه هستند و معمولا در محصولات نوشیدنی یا آرایشی استفاده می شوند. نوع و استفاده از برچسب ها بستگی به نوع برند، نوع محصول و استراتژِی بازاریابی شما دارد. انتخاب برچسب مناسب برای برند شما، باید بازتابی از شناسنامه بصری برند و نیاز های محصول باشد.

برچسب های مختلف چاپ شده توسط دستگاه چاپ لیبل- دستگاه چاپ لیبل
برچسب های مختلف چاپ شده توسط دستگاه چاپ لیبل- دستگاه چاپ لیبل- چاپ رفاه

دستگاه چاپ لیبل 2 انواع طراحی و کاربرد برچسب

انواع دستگاه های چاپ برچسب مناسب و ویژگی های آن ها

انواع دستگاه‌ چاپ لیبل در چاپ رفاه برچسب مناسب بسته به نوع و حجم کاربردی، ویژگی‌ های متفاوتی دارند. برخی از انواع معمول دستگاه‌ های چاپ برچسب عبارتند از:

1.دستگاه چاپ لیبل حرارتی: این دستگاه‌ ها از حرارت برای چاپ مستقیم روی برچسب استفاده می ‌کنند. آن ها برای چاپ برچسب ‌های کوچک و تکی با کیفیت بالا مناسب هستند.

 1. دستگاه چاپ لیبل چاپی: این دستگاه‌ها برای چاپ حجم بالای برچسب و برچسب‌ های با کیفیت صنعتی طراحی شده‌ اند. آن ها در ichap اغلب با رول ‌های برچسب کار می‌کنند و قابلیت چاپ عملکرد پیوسته را دارند.
 2. دستگاه‌ چاپ لیبل لیزری: این دستگاه ‌ها از فناوری لیزر برای چاپ دقیق و با کیفیت برروی برچسب استفاده می‌کنند. آن ها مناسب برای چاپ برچسب‌ های با وضوح بالا و نیازهای چاپ پیچیده هستند.
 3. دستگاه‌ چاپ لیبل جوهرافشان: این دستگاه‌ها از جوهرهای مایع برای چاپ رنگارنگ و با وضوح بالا برروی برچسب استفاده می‌کنند. آن ها برای چاپ برچسب ‌های با طرح‌ های رنگی و چاپ تصاویر عالی مناسب هستند.
 4. دستگاه‌ چاپ لیبل ترمیمی: این دستگاه‌ها از فناوری چاپ ترمیمی استفاده می‌ کنند تا برچسب‌های آسیب ‌دیده را تعمیر کنند. آن ها می‌ توانند هزینه و زمان تعویض برچسب را کاهش دهند.

در هر صورت، انتخاب دستگاه چاپ برچسب به نیازها و الزامات برند شما، حجم چاپ و بودجه موجود بستگی دارد. مهم است که دستگاهی را که بهترین کارایی و بهبود کسب و کار شما را دارا است را انتخاب کنید. ویژگی های دستگاه چاپ لیبل ممکن است نسبت به امکاناتی که می تواند ارائه دهد، متفاوت باشد.

کدام برچسب ها برای مشتری جذاب به نظر می رسند؟

برچسب هایی که برای مشتریان ichap جذاب به نظر می رسند، عوامل متنوعی را می توانند داشته باشند. برای مثال برچسب هایی که طراحی منحصر به فرد و خلاقانه ای دارند، جذاب تر هستند. در واقع یکی از عوامل مهم در چاپ یک برچسب با دستگاه چاپ لیبل، طراحی بصری زیبا است. اطلاعات مفید روی محصول هم بسیار مهم است. فرض کنید محصول، نیاز به یکسری توضیحات داشته باشد و شما این توضیحات را در اختیار مشتری قرار ندهید. خب مسلما شما مشتری های خود را از دست می دهید. پس سعی کنید توضیحات لازم ر ا هم در محصول قرار دهید.

در طراحی برچسب ها از تصاویر و آیکون ها استفاده کنید. استفاده از تصاویر، آیکون‌ها و نمودارها در برچسب‌ها، برای جذب مشتریان بسیار مؤثر است. تصاویر جذاب و آیکون‌ ها درک سریع از محصول، خصوصیات آن یا هویت برند را ایجاد می‌کنند. همچنین سعی کنید از رنگ ها  با هارمونی های مناسب استفاده کنید زیرا بسیار در دید مشتری زیبا هستند. استفاده از مواد چاپی با کیفیت و بازتاب صحیح رنگ‌ها در ichap همچنین، به برچسب ظاهری حرفه ‌ای می ‌دهد.

زیبایی و جذابیت برچسب در نگاه مشتری - دستگاه چاپ لیبل
زیبایی و جذابیت برچسب در نگاه مشتری – دستگاه چاپ لیبل- چاپ رفاه

دستگاه چاپ لیبل 3 برچسب های زیبا در نظر مشتری

نتیجه گیری از انواع برچسب ها و سوالات متداول شما

برای یک برند لازم است که برای بسته بندی محصولات خود برچسبی را توسط دستگاه چاپ لیبل تهیه کند. این برچسب در چاپ رفاه باید ویژگی های ظاهری جذاب داشته باشد. رعایت یکسری از نکات برای طراحی یک برچسب مناسب لازم است. برای اینکه ظاهر برچسب به دیده ی مشتری زیبا بیاید، متخصصان در این زمینه به شما یاری می رسانند.

 1. آیا می توان به کمک برچسب برند سازی کرد؟

بله در واقع برچسب ها وسیله ای برای ثبت برند شما در ذهن مشتری هستند.

 1. رنگ در طراحی برچسب ها دارای اهمیت است؟

بله. هارمونی رنگ ها بسیار زیاد در جذب مشتری تاثیر گذار است.

 1. کدام برچسب برای محصولات خوراکی کاربردی تر است؟

اگر محصول خوراکی عادی باشد، برچسب های کاغذی پشت چسب مناسب تر است.