درباره ما

نمونه های چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال را می توان یکی از جدیدترین تکنولوژی های صنعت چاپ دانست. با استفاده از این روش می توان تصاویر انتخاب شده را به صورت مستقیم بر روی سطح مورد نظر چاپ کرد. این روش می تواند هم برای چاپ با تیراژ کم و هم برای چاپ با تیراژ بالا مورد استفاده قرار بگیرد. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که برای چاپ با تیراژ کم صرفه اقتصادی این روش بیشتر است، زیرا برای تیراژ کم نسبت به سایر روش ها مثل افست هزینه و زمان کمتری نیاز دارد.

در روش چاپ دیجیتال نیازی به استفاده از پلیت چاپ نیست. این قابلیت باعث شده تا سرعت عمل و همچنین کیفیت کار بیشتر شود. این موضوع سبب شده تا دستگاه های دیجیتال در چاپخانه ها بیشتر از هر دستگاه دیگری مورد استفاده قرار بگیرند. همه مراحل چاپ در این روش به صورت کاملا دیجیتال انجام شده و این موضوع باعث می شود تا اپراتور بتواند راحت

تر عملیات چاپ را انجام دهد. بدین ترتیب استفاده از روش دیجیتال هم بر روی کیفیت کار تاثیر دارد و هم منجر به راحت تر شدن کار می شود.

استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال باعث شده تا بتوان با کمترین تعداد نیروی انسانی عملیات چاپ با تیراژ بالا را انجام داد. این موضوع سبب شده تا دقت و کیفیت چاپ افزایش چشمگیری داشته باشد. موارد ذکر شده به خاطر دیجیتال بودن همه مراحل و عدم دخالت نیروی انسانی در مراحل مختلف چاپ می باشد. امروزه شاهد بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت چاپ در روش دیجیتال هستیم. همین امر باعث شده تا چاپ با دستگاه دیجیتال نسبت به چاپ افست بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد. چاپ با دستگاه دیجیتال مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال دارای مزایای بسیار زیادی است و همین مزایا باعث شده اند که صنعت چاپ با تغییر و تحولات بسیار گسترده ای مواجه شود. افرادی که در صنعت چاپ فعالیت دارند، احتمالا با این مزایا به خوبی آشنا هستند اما در اینجا به این مزایا می پردازیم تا همه افراد بتوانند مزایای چاپ به روش دیجیتال را بشناسند.

مقرون به صرفه برای تعداد کم

در اغلب موارد ممکن است چاپ یک یا چند نسخه کافی باشد، به همین خاطر باید از روشی استفاده شود که کمترین هزینه بابت هر نسخه چاپ شده پرداخت شود. چاپ دیجیتال حتی برای یک نسخه چاپی نیز مورد استفاده قرار میگیرد و با کمترین هزینه ممکن امکان چاپ با تعداد کم را فراهم میکند.

سرعت عمل بسیار خوب در تعداد بالا

چاپ دیجیتال برای مواردی که تعداد بسیار بالا بوده، سرعت بسیار بالایی دارد. با توجه به اینکه زمان در عصر حاضر اهمیت بسیار زیادی داشته، هر تکنولوژی که صرفه جویی در زمان را به همراه داشته باشد با استقبال بیشتری مواجه میشود. بدین ترتیب زمانی که هدف چاپ با تعداد بالا در مدت زمان کوتاهی است، چاپ به روش دیجیتال بهترین گزینه به شمار میرود.

امکان تغییر داده

یکی از مشکلاتی که در تکنولوژی های چاپ قدیمی وجود داشت، عدم امکان تغییر در داده ها بود. با ورود چاپ دیجیتال این مشکل به طور کامل رفع شد. یکی از دلایل جایگزین شدن چاپ به روش دیجیتال با چاپ افست، رفع همین مشکل بود که در چاپ به روش افست به شدت احساس میشد.

استفاده آسان و راحت

یکی از مزایای چاپ دیجیتال این است که دیگر مشکلات اپراتور که در روش های قدیمی تر وجود داشت، از بین رفته اند. این موضوع باعث شده تا اغلب چاپخانه ها تجهیزات خود را دیجیتال کرده و با دستگاه های قدیمی خداحافظی کنند.

کاربرد چاپ به روش دیجیتال

چاپ دیجیتال برای اقلام مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش قصد داریم چند نمونه از کاربردهای چاپ به روش دیجیتال را برای شما همراهان عزیز معرفی کنیم. توجه داشته باشید که کاربرد چاپ دیجیتال بسیار گسترده بوده و به همین چند مورد خلاصه نمی شود.

چاپ کاتالوگ

با استفاده از چاپ دیجیتال می توان برای کسب و کارهای مختلف کاتالوگ و بروشور تهیه کرد. کاتالوگ ها حاوی اطلاعات بسیار مفیدی برای معرفی کلی کسب و کار و محصولات تولید شده توسط آن کسب و کار می باشند. معمولا همه شرکت های تولیدی از کوچک تا بزرگ نیاز به کاتالوگ دارند. کیفیت بالا یکی از لازمه های چاپ کاتالوگ می باشد.

چاپ کارت ویزیت

از دیگر کاربردهای چاپ دیجیتال می توان به چاپ کارت ویزیت اشاره کرد. کارت ویزیت یکی از روش های تبلیغاتی بسیار مفید برای کسب و کارهای مختلف می باشد. سرعت و کیفیت در چاپ کارت ویزیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. چاپ دیجیتال هم در زمینه کیفیت و هم در زمینه سرعت یک سر و گردن از سایر روش های چاپ بالاتر است.

چاپ تراکت

تراکت ها از دیگر روش های تبلیغاتی برای کسب و کارها به شمار می روند. چاپ دیجیتال می تواند کمک کند تا بتوان تراکت های رنگی در ابعاد مختلف با بهترین کیفیت ممکن را تهیه کرد.

چاپ جعبه

صنعت بسته بندی وابستگی بسیار زیادی به انواع جعبه ها دارد. چاپ بر روی جعبه ها می تواند جعبه های بسته بندی را بسیار شیک و کاربردی تر نماید. دستگاه چاپ دیجیتال امکان چاپ باکیفیت بر روی انواع جعبه را فراهم کرده است. بدین ترتیب صنایع بسته بندی را نیز می توان از جمله صنایعی دانست که می توانند از چاپ به روش دیجیتال بهره زیادی ببرند.

قیمت چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال معمولا دارای یک قیمت ثابت است، یعنی اگر قیمت تمام شده برای یک کارت ویزیت مشخص شود، با افزایش کارت ویزیت ها به 2000 عدد نیز قیمت همان است و تغییری در آن ایجاد نمی شود. بدین ترتیب برای چاپ با تعداد کم گزینه مقرون به صرفه تری به شمار می رود. البته کیفیت بالای چاپ به روش دیجیتال باعث شده تا برای تعداد بالا نیز از آن استفاده شود.

جمع بندی نهایی

چاپ دیجیتال یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای چاپ به شمار می رود. این روش توانسته است همه نقص های روش های قدیمی را جبران نماید و کیفیت چاپ و همچنین سرعت عمل چاپ را تا حدود زیادی بهبود بخشیده است. امیدواریم شما نیز از خدمات چاپ دیجیتال رضایت کامل داشته باشید.

انواع چاپ دیجیتال

برای انتخاب نوع چاپ دیجیتال روی دسته مورد نظر کلیک کنید